Rozwój osobisty a zdrowie, raz jeszcze.

Rozwój osobisty, który kojarzyłam jakiś czas temu z podnoszeniem własnej świadomości, ustawicznym kształceniem się, stał się tematem oceanem.

Rozwój osobisty, to określenie znajdziesz przy problemach wychodzenia z alkoholizmu, przy pracy z małym dzieckiem mającym problemy z koncentracją. No tak, każdy z nas ma inne problemy. Ważne jest, nasze dążenie do uczynienia życia szczęśliwszym, zdrowszym, łatwiejszym. Ale czy łatwiejszym? Najłatwiej jest……… nic nie robić!

Internet „pęka” od stron tyczących rozwoju osobistego. Wybieram to, co tyczy mnie.

Nie mam nałogów, ani problemów z osobowością. Mam konkretny cel i drogę do niego. Interesuje mnie marketing społecznościowy, jego zasady, ludzie z nim związani, nowe technologie. Nierozerwalne są tu tematy dotyczące zdrowia, właściwego odżywiania. Świadomość wśród społeczeństwa, jak ogromne znaczenie ma to, co jemy jest niewielka. Półki w sklepach uginają się pod kolorowymi, pięknymi, słodkimi produktami, nie mającymi nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Informacje o konieczności picia wody dotarły pewnie już do wszystkich. Ale wody, nie napojów smakowych. Smak wody można zmienić dodając plasterek cytryny czy ogórka lub listek mięty.

Zdrowie ma się jedno, nie można nim szastać, wystawiać na próbę. Zdrowie naszych dzieci, bezcenne.

Pisze o tematach oczywistych? Och nie! Mam wrażenie, że tylko dla znikomego % oczywistych. Dlatego pisanie, zwracanie uwagi jak najbardziej. Czytam czasami artykuły, po lekturze których chciałabym umrzeć, bo boję się żyć. Najczęściej tego typu artykuły promują pewien produkt, lub usługę.

This entry was posted in blogowanie, e-biznes, rozwój osobisty and tagged , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge