Bitkoin

symbol bitcoina

symbol bitcoina

Czy wiesz co to jest bitcoin?

Bitcoin – kryptowaluta, zaprojektowana w 2008 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto[6]. „Bitmonety” mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin. Każdy bitcoin dzieli się na 100 000 000 mniejszych jednostek, zwanych czasem satoshi.

Czy Ty możesz mieć bitcoiny?

Skąd biorą się bitcoiny?

This entry was posted in blogowanie and tagged . Bookmark the permalink.

4 Responses to Bitkoin

 1. Nie uwierzysz, ale dokładnie wczoraj pisałam o Bitcoinach u siebie na blogu. Jestem ich wielką fanką od dłuższego czasu. Super, że Ty również odkryłaś ich możliwości.
  Będę częściej odwiedzać Twój blog. Pozdrawiam :)
  Monika Turemka ostatnio opublikował…Kocham Bitcoin :) My Profile

 2. Ecocomfort says:

  Ja zainteresowałem się Bitcoinami dopiero jak trafiłem na na te artykuły. Dotychczas nie miałem o tym pojęcia.Uważam że to idealne rozwiązanie.Trzeba iść na przód wraz z postępem.

 3. Halski says:

  Ale po co te bitkoiny? Po co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge